Aktuality
Rafting na řece Cetina - nejoblíbenější výlet na Omišské riviéře

Rafting na řece Cetina - nejoblíbenější výlet na Omišské riviéře

Je nám potěšením představit vám jeden z nejoblíbenějších výletů na Omišské riviéře - rafting na řece Cetina. Cetina protéká městečkem Omiš, které návštěvníci najdou mezi městy Split (20 km severně) a Makarskou (35 km na jih), a které je také ideální destinací pro milovníky dobrodružství.

Sjíždění řeky trvá zhruba tři až čtyři hodiny a zavede vás na 12 kilometrovou trasu ve které si užijete odpočinek, zábavu, krásnou přírodu ale také trochu adrenalinu. Zkušený tým průvodců vedoucího Mateho vám ukáže všechna zajímavá místa na řece včetně jeskyně, ve které se natáčel legendární Poklad na stříbrném jezeře - věřte, že mnozí již Vinetoua v kaňonu zahlédli :-).

Výlet začíná ve vesničce Penšići, kam vás doveze organizovaný svoz, dostanete úvodní pokyny, záchranné vesty a helmy a pak vás čeká již samotná plavba. Během ní můžete vyzkoušet seskok z přírodních skokánků, přírodní jacuzzi, studené vodopády a nebo průchod tajemnou jeskyňkou.  Celá exkurze končí v Radmanových Mlýnicích, kde si můžete na konec odpočinout, občerstvit se aa vychutnat si čerstvý vzduch a scénérie, které se zde tolik liší od typického Jadranského pobřeží. 

Výlet je vhodný pro osoby od 15 let, všechny cennosti a věci, které nejsou voděodolné zanechte doma. Drobnosti si můžete uloži do voděodolného barelu svého průvodce či do vozu vedoucího skupiny. Sebou si určitě vezměte pevné boty, plavky, oblečení i obuv na převlečení, ručník, brýle s popruhem, svačinu nebo alespoň pití popř. voděodolný fotoaparát či kameru. Na konec výletu si budete po předchozí domluvě moci zakoupit fotografie z vašeho výletu. 

Všem důrazně doporučujeme, aby si pro svůh rafting vybírali agentury, které k němu mají potřebná povolení. Více informací v naší CK

Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=YWv16iCOTvw

Odkaz na webové stránky: http://www.rafting-cetina.com